دوره نسخه خوانی با مدرک فنی و حرفه ای در بجنورد

دوره نسخه خوانی با مدرک فنی و حرفه ای در بجنورد

دوره نسخه خوانی با مدرک فنی و حرفه ای در بجنورد

دستیار داروخانه یا نسخه خوان چه کسی است ؟

نسخه پیچ داروخانه در واقع همان تکنسین داروخانه یا دستیار داروخانه است که در داروخانه و یا بیمارستان تحت نظارت مستقیم یک دکتر داروساز و یا در مراکزی مانند شرکت‌های دارویی ، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های نرم‌افزاری فعالیت میکند.

با گذراندن کلاس های آموزشی دستیار داروخانه و خواندن کتاب و تمرینات مخصوص نسخه خوانی و طی دوره کارورزی در یک داروخانه، طی چند ماه می توان نسخه پیچ و یا همان دسنیار داروخانه شد. در واقع افرادی که  اطلاعات کافی در مورد  نسخه خوانی ، قیمت زنی ، چیدن داروها در قفسه های داروها و آشنایی با داروها  را فرا می­گیرند ، به عنوان تکنسین داروخانه شناخته می شوند.

دوره دستیار داروخانه با مدرک فنی و حرفه ای خراسان شمالی

آموزشگاه فنی و حرفه ای آمیارتجهیز بجنورد با هدف افزایش توانایی نسخه خوانی در افراد فارغ التحصیل ، سالها است که این دوره را برگزار می نماید.فراگیران با گذراندن دوره تکنسین داروخانه تبحر لازم را در امر خواندن نسخه ، شامل نوع دارو ، شکل دارو و تعداد آن کاملاً بدست آورده و همچنین بادسته‌ بندی کلی داروها آشنا شده و دارای توانایی در قفسه چینی داروخانه می گردند.علاوه بر این از آنجایی که در داروخانه علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای گیاهی ، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی وهمچنین تجهیزات پزشکی نیز موجود می‌باشد، آشنایی مقدماتی نیز با این گونه فرآورده‌ها پیدا می نمایند.تکنسین‌های داروخانه در بخش‌های مختلفی مانند داروخانه‌های شهری و بیمارستانی کار می کنند، البته بخش‌های دیگری از جمله شرکت‌های دارویی، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های نرم‌افزاری را نیز شامل می شود.اشتغال در این حرفه فرصت خوبی برای افرادی است که به دنبال یک کار تمام وقت و یا نیمه وقت می باشند. این شغل برای افرادی که قبلا تنها به طور تجربی اطلاعاتی کسب کرده اند و یا به صورت تئوری با این رشته آشنا بودند فرصت بسیار مناسبی است که به صورت علمی و عملی به دانشی تخصصی دست یابند.

ایجاد فرصت های شغلی برای تکنسین های داروخانه بسیار بالا  بوده و این سطح تقاضا حدوداً تا سال 2030 ادامه دارد. همانطور که تعداد بیماران افزایش می یابد، نیاز به داروخانه ، داروساز و تکنسین داروخانه نیز افزایش خواهد یافت. یک تکنسین داروخانه می تواند خیلی سریع پیشرفت کرده و با گذراندن تحصیلات عالیه، یک داروساز شود. بعضی از تکنسین ها حتی می توانند ، مهارت های تخصصی در محصولات استریل مواد افزودنی ، اتوماسیون داروخانه ، و سیستم های اطلاعات سلامت ، را نیز فرا بگیرند.

برگزاری دوره دستیار داروخانه در آموزشگاه فنی و حرفه ای بجنورد

سازمان فنی و حرفه ای خراسان شمالی  با همکاری آموزشگاه آمیارتجهیز در راستای برنامه بلند مدت مهارت آموزی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی دستیار داروخانه کرده است ، در این دوره ها فراگیران تبحر لازم را در امر خواندن نسخه کامل که شامل نوع دارو ، شکل دارو ، و تعداد دارو است را به دست می آورند.فراگیران با دسته بندی داروها و توانایی چیدن داروها در قفسه ها آشنا می شوند. علاوه بر آن به دلیل این که در داروخانه ها علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای گیاهی ، فراورده های آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی نیز عرضه می شود با این موارد نیز آشنایی لازمه را به دست می  آورند.

ضرورت تشکیل دوره دستیار داروخانه

باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی دارای اهمیت و حساسیت بسیار زیاد می‌باشد زیرا با سلامت افراد جامعه مربوط بوده وکوچکترین خطا در این ارتباط خطرساز خواهد بود. و از طرف دیگر افرادی که در سطح داروخانه‌ها مشغول به این کار هستند در اکثر موارد
بدون گذراندن دوره‌ای مشخص و اکثراً بصورت تجربی مشغول به این کارمی‌باشند. با دقت نظر در این مسئله ضرورت وجود یک دوره که افرادبه عنوان کار آموز زیر نظر اساتید این علم با مسائل موجود در این فن آشنا شوند حس می‌شود.

اهداف برگزاری دوره دستیار داروخانه

از اهداف اصلی این دوره توانایی نسخه خوانی در افراد فارغ التحصیل می‌باشد. این افراد باید تبحر لازم را در امر خواندن نسخه شامل نوع دارو،شکل دارو و تعداد آن کاملاً بدست آورند. همچنین با دسته‌بندی کلی داروها آشنا گردیده و دارای توانایی در قفسه چینی داروخانه گردند.

علاوه بر این از آنجائیکه در داروخانه علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای گیاهی ، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی و همچنین تجهیزات پزشکی نیز موجود می‌باشد، آشنایی مقدماتی نیز با این گونه فرآورده‌ها پیدا می‌نمایند.

زمینه‌های اشتغال زایی دوره تکنسین داروخانه

اشتغال به کار در داروخانه‌های خصوصی و دولتی به عنوان تکنسین داروخانه

سرفصل های دوره دستیار داروخانه

دوره دستیار داروخانه در مراکز متعددی برگزار می شود که این دوره ها ممکن است به صورت دوره عمومی و یا دوره تکمیلی برگزار شوند. دوره تکنسین داروخانه دوره ای است که در آن فراگیران به آموزش نسخه خوانی که در داروخانه امری مهم محسوب می شود می پردازند .اکثر افرادی که در داروخانه ها به عنوان تکنسین داروخانه مشغول به فعالیت هستند آموزش های لازم را برای این کار ندیده اند و به صورت تجربی مشغول شده اند . از این رو نیاز به آموزش های تخصصی قبل از اشتغال به عنوان تکنسین داروخانه برای این شغل که بسیار حساس است و اشتباه در آن غیر قابل جبران می باشد، احساس می شود .

سرفصل دوره دستیار داروخانه در مرکز فنی و حرفه ای بجنورد

سرفصل دوره تکنسین داروخانه در این مرکز شامل موارد زیر می باشد :

نسخه خوانی
آشنایی با دست درمانی داروها
اشکال دارویی
قیمت گذاری داروها
فراورده های آرایشی و بهداشتی
داروهای گیاهی
تجهیزات پزشکی
قوانین و حدود اختیارات
مهارتهای ارتباط و تعامل بین فردی
مدارک ثبت نام  دوره تکنسین داروخانه :
کپی صفحه اول شناسنامه
کپی مدرک تحصيلی(حداقل ديپلم)
کپی کارت ملی

طول دوره دستیار داروخانه

طول دوره نسخه خوانی دوماه می باشد .

شهریه دوره تکنسین داروخانه

مبلغ 650000تومان می باشد.
  نسخه خوانی /دروه دستیار داروخانه / تکنسین داروخانه – دوره تکنسین داروخانه /

مدرک فنی و حرفه ای دستیار داروخانه

بعد از گذراندن دوره تکنسین داروخانه ، آزمون آنلاین فنی و حرفه ای در بجنورد در سازمان فنی و حرفه ای برگزار و با گرفتن 50 درصد حد نصاب آزمون کتبی دستیار داروخانه معرفی و آزمون عملی با حضور بازرس سازمان فنی و حرفه ای استان خراسان شمالی انجام می شود که با استناد به این مدرک بین المللی و قابل ترجمه ، فراگیران می توانند در داروخانه های دولتی وخصوصی مشغول به کار شوند.سوال بسیاری از فراگیران دوره تکنسین داروخانه این است که آیا مدرک فنی و حرفه ای  که بعد از آموزش دوره به دست می آوریم اعتبار کافی برای به دست آوردن شغل را دارد یا نه! به صراحت میگوییم که نه تنها در دوره ی تکنسین داروخانه ، بلکه در بسیاری از دوره های آموزشی دیگر نیز تنها داشتن مدرک برای به دست آوردن شغل کافی نیست . شاید مهمترین جنبه ی به دست آوردن شغل مهارت لازم ، تسلط بر امور و در کل توانایی مدیریت جایگاه مورد است. مدرک تکنسین داروخانه نشان دهنده این است فراگیران ساعت مشخصی را برای آموزش گذرانده اند وآن دانش عمومی که برای به دست آوردن شغل تکنسین داروخانه نیاز است را گذرانده اند. برای آشنایی بیشتر با شغل تکنسین داروخانه به ادامه مطلب توجه نمایید. تکنسین داروخانه یا دستیار داروخانه در ایران که به صورت عامیانه نسخه پیچ نیز نامیده می شود شخصی است که جزو کارکنان داروخانه محسوب می شود و درکنار دکتر داروساز به تحویل دارو می پردازد .دوره تکنسین داروخانه دوره ای است که در آن فراگیران به آموزش نسخه خوانی که در داروخانه امری مهم محسوب می شود ، پرداخته ودر این زمینه تبحر لازم را به دست می آوردند. نیاز به آموزش های تخصصی قبل از اشتغال به عنوان دستیار داروخانه برای این شغل که بسیار حساس است و اشتباه در آن غیر قابل جبران می باشد، احساس می شود. از این رو گذراندن دوره های تکنسین داروخانه برای افرادی که قصد ورود به این شغل را دارند احساس میشود. مجموعه آمیار تجهیز بجنورد معتقد است اگر امروز یک تومن سرمایه گذاری برای توانمندی و افزایش مهارت صورت گیرد سال بعد 30 تومن به درآمد شخص   افزوده می شود. افزایش توانمندی افراد با اعطای مدرک فنی و حرفه ای در این مجموعه انجام می شود .

حقوق یک دستیار داروخانه  در بجنورد چقدر است ؟ 

حقوق یک تکنسین داروخانه بجنورد با توجه به قانون کار است اما با صلاح دید مسئول فنی داروخانه یا همان داروساز نیز تعیین می شود. یعنی حداقل حقوق دریافتی کمتر از حقوق مقرری قانون کار نمی باشد اما حداکثر حقوق تکنسین داروخانه با توجه به میزانی است که مسئول فنی داروخانه تعیین می کند که ممکن است با توجه به سابقه شخص ، میزان شیفت ها و توانایی ها متغیر باشد.

تاریخ شروع دوره جدید چهارشنبه 98/11/2
برای ثبت نام به آدرس طالقانی شرقی بین طالقانی 13 و15 .پلاک 205 آموزشگاه آمیار تجهیز
اطلاعات بیشتر تماس05832427439   دفتر شرکت سرکار خانم نادری بین ساعت 9-14
  09159830209  سرکار خانم مهندس موسوی 9 صبح تا 9 شب
اینستاگرام: @amiar_tajhiz
 
 
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر